LANSARE DE CARTE

Duminică, 15 noiembrie 2015, ora 11.00, Muzeul Memorial „Paul Constantinescu” din Ploiești str. N.Bălcescu nr. 15 - secție a Muzeului Județean de Istorie și Arheologie Prahova, vă invită la manifestarea prilejuită de lansarea lucrării TOT PE DRUM... a eminentului solist liric și compozitor CONSTANTIN DRĂGHICI(1932-2015).
Volumul retrospectiv, autobiografic relevă pasiunea, energia creatoare a autorului care și-a dedicat întreaga viață muzicii.
Opera și activitatea artistului vor fi evocate de următorii invitați: Olimpia Drăghici (soția artistului)– solist liric, Goldsfard Jeana-director(1956-1968) al Casei Regionale de Creație Populară, Mircea Popa –sociolog, prof.Nelu Stan și dr. Al.I.Bădulescu-muzicolog.