Marţi, 07 Decembrie 2021 09:22
SECȚIA PIAN:
Premiul I:
- Ioana Cristina Andreescu, cls. a VII-a, C.A. „C.Sylva”- Ploiești;
- Sara Antonia Bărbuță, clasa a X-a, C.A. „Bălașa Doamna”-Târgoviște;
Premiul II:
-Carina Ene Tănase, cls. a VIII-a, C.N.A. „D.Lipatti”- București;
Premiul III:
- Nichifor Mihnea Constantin, cls.a VII-a, C.A. „G.Apostu”- Bacău.
SECȚIA VIOARĂ:
Marele Premiu:
-Sofia Smărăndescu – clasa a-XI-a, C.N.A. „D.Lipatti”- București;
Premiul I:
- Liam Alexander – clasa a-II-a, S.U.A.
- Amarandei Ștefan – clasa a-IV-a, Școala Gimnazială de Arte „Cuibul cu barză”- București;
- Constantin Ștefan – clasaa-V-a,C.N.A. „D.Lipatti”- București;
- Amarandei Luca – clasa a-X-a, C.N.A. „D.Lipatti”- București;
Premiul II :
- Cernat Lia – clasa a-II-a, Școala Gimnazială de Arte nr.2 - București;
- Cirap Sasha – clasa a-IV-a, C.N.A. „D.Lipatti”- București;
- Dolănescu Ioana – clasa a-VI-a, C.N.M. „G.Enescu”- București;
- Mititelu Mario – clasa a-VIII-a, C.N.A. „D.Lipatti”- București;
- Adămăchioae Ștefana – anul I -UNMB.
Premiul III :
- Nedelcu Ștefania – clasa a-II-a , C.A. „C.Sylva”- Ploiești;
- Oprițoiu Lara – clasa a-IV-a, C.N.A. „D.Lipatti”- București;
- Butaru Sofia – clasa a-VII-a, C.N.A. „D.Lipatti”- Pitești;
- Biscăreanu Teodora – clasa a-X-a, C.N.M. „G.Enescu”- București;
Premiul special „Paul Constantinescu” pentru cea mai bună interpretare a unei lucrări de Paul Constantinescu:
- Sofia Smărăndescu – clasa a-XI-a.
Premiul pentru cea mai bună interpretare a unei lucrări românești oferit de Fundația Remember „G.Enescu”:
- Liam Alexander, clasa a-II-a.
SECȚIA COMPOZIȚIE:
Premiul I:
- Kaleidoscopum Vitae de Oana Vardianu, Anul II, UNMB.
Premiul II ex aequo:
- Tinerețe fără bătrânețe și viață fără de moarte de Dora Gaitanovici, anul III, UNMB;
- Insomniac Dreams de Irina Perneș, anul II, UNMB.
Premiul III:
- The Jazzy Fantasy de Toma Verly, master I, UNMB.
Premiul Special oferit de Fundația Remember „G.Enescu”pentru cel mai tânăr participant:
- Ștefan Aprodu, cls.a XII-a, Colegiul Național de Arte „D. Lipatti” din București (clasa Magdalena Ursu) și student anul IV cursuri la distanța la Facultatea Dondolo Russo Superior Musikkhogskole, Norvegia.
SECȚIA VIOLONCEL:
Premiul I:
- Palu Daniel Anton, cls.a III-a, C.N.A. „D. Lipatti”- București;
- Iordachi Ștefan, cls.a VII-a, C.N.M. „G. Enescu” - București;
- Movileanu Andreea Ioan, cls.a XII-a, C.N.A. „D. Lipatti”- București;
- Câmpean Vlad, anul I, UNMB.
Premiul II:
- Antim Arnăutu, cls.a II-a, C.N.M. „G. Enescu”- București
- Suma Tiago, cls.a III-a, C.N.M. „G. Enescu”- București
- Achim Carla Ștefania, cls.a IV-a, Școala Gimnazială de Arte „Iosif Sava”-București.
- Coteanu Julia, cls.a VII-a, Școala Gimnazială de Arte „Iosif Sava”-București.
- Gheboianu Raluca Ioana, cls.a IX-a, C.N.A. „D.Lipatti”- București
- Suciu Paul Cristian, cls.a X-a, C.N.A. „D. Lipatti”- București
- Ioan Tudor, cls.a X-a, C.N.A. „D. Lipatti”- București
- Szenkovics David, cls.a XI-a, C.N.M. „S.Toduță”- Cluj
- Cornițov Daria, anul II, UNMB
Premiul III:
- Marin Olivia Maria, cls.a IX-a,C.N.M. „G.Enescu”- București
Premiul special „Paul Constantinescu” pentru cea mai bună interpretare a unei lucrări de Paul Constantinescu:
- Tudor Ioan, cls.a X-a
Premiul special oferit de Fundația Remenber „G.Enescu” pentru cea mai bună interpretare a unei lucrări românești:
- Palu Daniel Anton, cls.a III-a
SECȚIA CANTO:
Elevi:
Marele Premiu:
- Manea Iulia Maria, cls.a XI-a, C.A. „C.Sylva”- Ploiești
Premiul I:
- Stoica Ioana Livia, cls.a IX -a, L.A. „Bălașa Doamna” - Târgoviște
Premiul II:
- Țurloi Elena Patricia, cls.a IX -a, L.A. „Bălașa Doamna” - Târgoviște
Studenți:
Marele Premiu pentru voci feminine:
- Dascălu Miruna Maria, anul IV, UNMB
Marele Premiu pentru voci masculine:
- Garabadjii Sergiu, anul IV, Academia de Muzică „Gheorghe Dima” - Cluj
Premiul I:
- Vlad Katolina, anul I, UNMB
- Ionescu Andrei Lucian
Premiul II:
- Rad Diana, anul I, Academia de Muzică „Gheorghe Dima” - Cluj
- Groza Andres Luis, anul II, Academia de Muzică „Gheorghe Dima” - Cluj
Premiul III:
- Iamandi Elena Denisa, anul I, Academia de Muzică „Gheorghe Dima”- Cluj
- Tămaș Amelia Nicoleta, anul IV, Academia de Muzică „Gheorghe Dima”- Cluj
- Damian Mihai, anul II, Academia de Muzică „Gheorghe Dima” - Cluj
Premiul special „Paul Constantinescu”:
- Groza Andres Luis
Premiul special oferit de Fundația Remenber „G.Enescu” pentru interpretarea unei lucrări românești:
- Dascălu Miruna Maria
Premiul special al Centrului de Excelență al UNMB:
- Vlad Katolina și Dascălu Miruna Maria
Felicitări tuturor!
Link-uri utile
- REGULAMENT DE ORGANIZARE ŞI FUNCŢIONARE
- REGULAMENT INTERN
- CONTRACT COLECTIV DE MUNCĂ
- ORGANIGRAMA MUZEULUI JUDEŢEAN DE ISTORIE ŞI ARHEOLOGIE PRAHOVA
- CODUL DE CONDUITĂ
- OFERTA CULTURAL-EDUCATIVĂ PENTRU ANUL 2023
- TAXE ŞI SERVICII CULTURALE - 2023
- BILETE UNICE DE VIZITARE A MUZEELOR DIN JUDEŢUL PRAHOVA
- BILETE ONLINE
- TURURI VIRTUALE
- ANUNŢ - Concurs angajare arheologi
- Anunţ - Rezultatul selecţiei de dosare pentru concursul în vederea ocupării posturilor de arheologi
- ANUNŢ - Concurs angajare arheolog debutant
- ANUNŢ - negocieri CCM
- CONCURSUL DE POEZIE "FRUNZĂ VERDE DE ALBASTRU", EDIŢIA I, 2023
- Notă de informare privind prelucrarea datelor cu caracter personal ale angajaţilor Muzeului Judeţean de Istorie şi Arheologie Prahova
- RAPORT DE EVALUARE A IMPLEMENTĂRII LEGII NR. 544/2001 ÎN ANUL 2016
- RAPORT DE EVALUARE A IMPLEMENTĂRII LEGII NR. 544/2001 ÎN ANUL 2017
- RAPORT DE EVALUARE A IMPLEMENTĂRII LEGII NR 544/2001 ÎN ANUL 2018
- LISTĂ FUNCŢII ŞI SALARII LA 31 MARTIE 2023
- LISTĂ FUNCŢII ŞI SALARII LA 30 SEPTEMBRIE 2022
- LISTĂ FUNCŢII ŞI SALARII LA 31 MARTIE 2022
- LISTĂ FUNCŢII ŞI SALARII LA 30 SEPTEMBRIE 2021
- LISTĂ FUNCŢII ŞI SALARII LA 31 MARTIE 2021
- LISTĂ FUNCŢII ŞI SALARII LA 30 SEPTEMBRIE 2020
- LISTĂ FUNCŢII ŞI SALARII LA 31 MARTIE 2020
- LISTĂ FUNCŢII ŞI SALARII LA 30 SEPTEMBRIE 2019
- Listă funcţii şi salarii la 28 martie 2019
- DECLARAŢII DE AVERE ŞI INTERESE - 2021
- DECLARAŢII DE AVERE ŞI INTERESE - 2022
- DECLARAŢII DE AVERE ŞI INTERESE 2020
- DECLARAŢII DE AVERE ŞI INTERESE 2019
- DECLARATII DE AVERE SI DE INTERESE 2018
- 112
- Cerere cercetare arheologică preventivă/diagnostic arheologic/supraveghere arheologică
- Cerere punct de vedere (PUZ)