NE JUCĂM ŞI ÎNVĂŢĂM LA MUZEU PROGRAM INSTRUCTIV-EDUCATIV ESTIVAL PENTRU COPII

Muzeul Judeţean de Istorie şi Arheologie Prahova continuă tradiţia proiectelor estivale pentru copii, organizând în lunile iulie-august 2012, programul instructiv-educativ „NE JUCĂM ŞI ÎNVĂŢĂM LA MUZEU”, ce se va desfăşura pe durata a câte două zile, de marţi până vineri, între orele 10.00-14.00, în fiecare din secţiile muzeale: Muzeul „I.L.Caragiale” Ploieşti, Muzeul Memorial „Nichita Stănescu” Ploieşti, Muzeul Memorial „Paul Constantinescu” Ploieşti, Muzeul „Casa de târgoveţ din secolele al XVIII-lea şi al XIX-lea” Ploieşti şi Muzeul Memorial „Constantin şi Ion Stere” Bucov.

Proiectul se adresează preşcolarilor şi şcolarilor din ciclul primar şi gimnazial, înscrişi pe bază de solicitare din partea părinţilor, iar taxa va fi de 5 lei pe zi.

RESPONSABIL PROIECT
Prof. Carmen Guef, muzeograf