La mulți ani tuturor copiilor!

"Happy 17" https://www.youtube.com/watch?v=geHW_f5koVk

Dragii noștri, cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului, vă invităm cu mic cu mare la o călătorie muzicală.
Dorim să vă oferim un proiect plin de ritm și armonie, realizat de copii pentru voi, prietenii noștri.
Invitația de a ni se alătura la realizarea proiectului muzical a fost lansată d-lui profesor Cristian Duca de la Colegiul de Artă "Carmen Sylva", Ploiești. Dumnealui a răspuns cu drag invitației Muzeului Judeţean de Istorie și Arheologie Prahova și a conceput și realizat integral videoclipul muzical.
Protagoniștii, cei care ne vor încânta auzul și sufletul prin intermediul acestei minunate arte, sunt: Sara Rusu, Rareș Călin, Maya Grigore, Amalia Comișel, Alexandru Gheorghișor, Andra Pandelescu, Delia Bădilă, Alexia Tănase, Eva Adam, Alexandru Dumitrașcu, Justin Dumitru, Petrică Nicolae, Bogdan Drăgănescu, Daniel Dumitrașcu, Cristiana Manu, Georgiana Fătu și prof. Cristian Duca.
Muzică : cover al pieselor "Somewhere over the rainbow", "What a wonderful world", "Happy", "O lume minunată".
Cu tot dragul, vă dorim audiție plăcută!
Mulțumim tuturor pentru frumoasa colaborare!
muzeograf Monica Cîrstea