RECITAL INSTRUMENTAL EXTRAORDINAR

Continuând o frumoasă tradiție, duminică, 21 octombrie 2018, începând cu ora 11.00, la Muzeul Memorial „Paul Constantinescu” Ploiești, secție a Muzeului Județean de Istorie și Arheologie Prahova, va avea loc primul recital instrumental din actuala stagiune, organizat împreună cu prestigioasa Fundație Culturală „Remember Enescu”, a cărei președinte este eminenta profesoară de vioară Mihaela Tomescu.

Își dau concursul elevi de la Colegiul de Muzică „George Enescu” din București și de la Colegiul de Artă „Carmen Sylva” din Ploiești, laureați ai unor importante olimpiade și concursuri naționale de interpretare muzicală: Anastasia Gheorghe, Sabina Ițcuș, Ioana Andreescu, Teona Zaharia, Petre David, Ana Raicu, Vlad Picioruș, Egizia Soare, Petre Daria, Valentin Simion, Daniel Dumitrașcu.
Tinerii muzicieni vor fi acompaniați la pian de prof. Andreea Csibi, prof. Oana Malitza, prof. Doina Boboacă și prof. Anca Borcea.
Coordonarea, organizarea și prezentarea evenimentului: prof. Mihaela Tomescu și prof. dr. Al. I. Bădulescu.