CONCERT-SPECTACOL EXTRAORDINAR

Continuând o frumoasă tradiţie, Muzeul Memorial "Paul Constantinescu" - secţie a Muzeului Judeţean de Istorie şi Arheologie Prahova împreună cu Filarmonica "Paul Constantinescu" din Ploieşti, vă invită sâmbătă, 14 aprilie 2018, ora 11.30 la concertul-spectacol extraordinar "ICOANE DE LA ŢARĂ", desfăşurat sub egida Programului "România 100 de ani".

Participă tineri interpreţi - laureaţi ai Concursului Naţional "Paul Constantinescu" - secţia canto.

Programul va cuprinde:
♦ Arii şi lieduri celebre din marele repertoriu liric universal, clasic şi contemporan
♦ Spectacolul "Icoane de la ţară" prezentat de clasa lect. dr. Daniel Prallea-Blaga de la Universitatea Naţională de Muzică Bucureşti.
Muzica: Tiberiu Brediceanu
Poezii de Daniel Prallea-Blaga
Consultant muzical - prof. univ. dr. Silvia Voinea
La pian: Ioana Valentina Cojuharov.

Coordonare şi prezentare program:
soprana Silvia Voinea - prof. univ dr. U.N.M.B. şi dr. Cristina Lascu - regizor TVR.

INTRAREA LIBERĂ