MATINEU MUZICAL

Muzeul „Conacul Bellu” Urlați, secție a Muzeului Județean de Istorie și Arheologie Prahova, vă invită sâmbătă, 14 iulie 2018, de la ora 10.00, la sediul său din Urlați, strada Orzoaia de Sus nr. 12, să vă bucurați de un regal muzical într-un decor de poveste.

Matineul muzical „Sunetul Verii” va oferi melomanilor un spectacol de excepție, din care nu vor lipsi piesele interpretate cu mult talent și dăruire de Ansamblul de chitare „Andantino” al Casei de Cultură Urlați. Melodiile grupului vocal-instrumental „Două Cuvinte” vor încânta, de asemenea, publicul care va ajunge la începutul acestui week-end la conacul ce a aparținut familiei baronului Alexandru Bellu, un loc încărcat de istorie, cu un valoros patrimoniu de artă plastică și decorativă.