EXPOZIŢIE TEMPORARĂ

Muzeul "Crama 1777" din Valea Călugărească, secţie a Muzeului Judeţean de Istorie şi Arheologie Prahova, vă invită vineri, 8 decembrie 2017, ora 11.00, la sediul său din Valea Călugărească, str. Valea Largă, nr. 139A la vernisajul expoziţiei "Ilustraţii din cuvinte - expoziţie de caligrafie", ediţia a II-a. Expoziţia este organizată în colaborare cu profesorii îndrumători şi elevii Colegiului Naţional "Ion Luca Caragiale" din Ploieşti.

Această expoziţie prezintă lucrările elevilor din cadrul proiectului educaţional "Caligrafia - arta scrisului", prin care se readuce în atenţia publicului larg arta de a scrie frumos de mână, într-un secol XXI în care această artă a fost înlocuită cu noi tehnologii informaţionale.

Vă aşteptăm cu drag!
Monica Cîrstea, muzeograf